30 marca 2010

Konkurs na projekt graficzny pociągu SKM

kategoria: grafika
nagroda: 4000 zl
termin: 30 kwietnia 2010 r.Rusza konkurs na projekt nadruku na pociąg SKM inspirowany mottem "Wolność Kultury, Kultura Wolności". Zwycięska praca będzie eksponowana na jednym ze składów Szybkiej Kolei Miejskiej przez dwanaście miesięcy.

Do 30 kwietnia można nadsyłać projekty graficzne nadruku na pociąg SKM inspirowane mottem "Wolność Kultury, Kultura Wolności". Jest to motto pod którym Gdańsk, wraz z Metropolią, ubiega się o zdobycie tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Zwycięski projekt będzie eksponowany przez dwanaście miesięcy na jednym ze składów Szybkiej Kolei Miejskiej. Dodatkowo autor projektu otrzyma nagrodę w wysokości 4000 zł. Konkurs ma otwartą formułę, mogą w nim wziąć udział wszyscy zainteresowani. Organizatorami konkursu są Biuro Gdańsk i Metropolia - Europejska Stolica Kultury 2016 kandydat i PKP Szybka Kolej Miejska w Trójmieście Sp. z o.o.

Konkurs jest kolejną odsłoną akcji, tym razem w formie otwartego konkursu, w czasie której powstają artystyczne interpretacje motta "Wolność Kultury, Kultura Wolności". Wcześniejsze prace można zobaczyć w internetowej galerii znajdującej się pod adresem www.gdansk2016.eu/wolnosckultury

Motto kandydatury Gdańska "Wolność Kultury, Kultura Wolności" pojawi się na jednym ze składów SKM, ponieważ popularna Szybka Kolej Miejska jest symbolem integracji obszaru metropolitalnego. Łączy ze sobą nie tylko Gdańsk, Sopot i Gdynię, jej trasa spina również cały obszar metropolitalny.

Ogłoszony właśnie konkurs to nie pierwsza inicjatywa biura Gdańsk 2016 związana z SKM. Do końca marca 2010 roku mieszkańcy mogą zobaczyć na trasie SKM skład, na którym wymienione są wybrane wydarzenia kulturalne w Gdańsku i Metropolii obejmujące cztery sezony kulturalne.

do pobrania:
Regulamin
Karta Zgłoszeniowa
Rzut pociągu: cdr, eps, jpg

źródło: www