11 stycznia 2010

Konkurs na plakat V edycji Festiwalu Teatrów Europy Środkowej „Sąsiedzi”

kategoria: plakat
nagroda: 2000 zl
termin: 5 marca 2010 r.Festiwal Teatrów Europy Środkowej „Sąsiedzi” edycja 5 jubileuszowa Lublin, 14- 18.06.2010

Szanowni Państwo

Zapraszamy do udziału w konkursie na plakat V edycji Festiwalu Europy Środkowej Sąsiedzi - do wygrania 2 tys. złotych.

Projekty plakatów wraz z Kartą Zgłoszenia należy przesyłać w formacie elektronicznym
na płycie CD na adres:
Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12,
20-007 Lublin z dopiskiem plakat Festiwal „Sąsiedzi”

Piąta, jubileuszowa edycja Festiwalu Teatrów Europy Środkowej „Sąsiedzi” będzie kontynuacją podstawowych założeń imprezy, wynikiem doświadczeń, które pokazały jak ważne i potrzebne jest wyjście z działaniami artystycznymi w przestrzeń publiczną miasta oraz propozycją nowego wątku tematycznego, który zostanie na nowo odczytany przez twórców z regionu Europy Środkowej i Skandynawii. Tematem tym będzie Szekspir.

Inspiracją i głównym tematem festiwalu jest zjawisko teatru elżbietańskiego, który w swym kształcie był teatrem, niezwykle demokratycznym, otwartym na publiczność dość zwyczajną, również ludzi prostych. Właśnie spełniając ich gusta i oczekiwania pozwolił narodzić się fenomenowi Szekspira.
Tym razem droga ma być odwrotna – w tych nietypowych i nowych dla teatru przestrzeniach chcemy pokazać interesujące odczytania dramatów Szekspira oraz produkcje inspirowane wątkami szekspirowskimi. Tym samym Szekspir ma być tematem zasadniczym nurtu głównego prezentowanego w salach teatralnych jak i w namiotach cyrkowych, ale tematy i historie szekspirowskie pojawią się też w nurcie ulicznym i plenerowym.
Termin nadsyłania prac mija 05 marca 2010 roku

Chcemy zaprezentować możliwie szerokiej, „nieteatralnej” publiczności dorobek epoki szekspirowskiej to jest teatr rozumiany jako zjawisko włączone w naturalny rytm życia miasta, otwarte na każdą publiczność, a fascynujący świat postaci i historii rodem z Szekspira uczynić tematem wiodącym.
Świat Szekspira to nie tylko świat wielkich wodzów i wielkich namiętności, ale też niesamowita fantastyka, komediowość łącząca w sobie elementy klaunady i teatru jarmarcznego i to może być powodem, dla którego Szekspir na ulicy i w cyrkowym namiocie zyska nowe, naturalne dla siebie miejsce i zdobędzie nową, zatrzymaną w biegu publiczność. Produkcje festiwalowe tworzyć będą krąg dokonań środkowoeuropejskich sąsiadów, być może wzbogaconych względem ostatnich edycji o nowe kierunki – niemiecki czy skandynawski.

Szczegóły / Kontakt
Festiwal Teatrów Europy Środkowej „Sąsiedzi”
Centrum Kultury w Lublinie
ul. Narutowicza 32
20- 016 Lublin
tel./fax: +48 81 536 03 18
sasiedzi@ck.lublin.pl

do pobrania:
Regulamin
Karta Zgłoszeniowa

źródło: www