12 września 2009

Konkurs na logo - "Wykłady Kapuścińskiego"

kategoria: logo
nagroda: 500 euro
termin: 15 października 2009 r.Jeżeli jesteś studentem Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie i chcesz przyczynić się do zwiększania świadomości oraz wzmacniania współpracy w zakresie pomocy rozwojowej między 12 nowymi państwami członkowskimi UE, weź udział w konkursie na logo cyklu "Wykłady Kapuścińskiego". Jeśli wygrasz, weźmiesz udział w obchodach Europejskich Dni Rozwoju w Sztokholmie, gdzie zostanie wręczona Ci nagroda!

Komisja Europejska i Program Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju (UNDP), przy współpracy z nowymi państwami członkowskimi Unii Europejskiej organizują cykl spotkań zatytułowany "Wykłady Kapuścińskiego". Jego celem będzie zwiększenie świadomości oraz wzmacnianie współpracy w obszarze pomocy rozwojowej między 12 nowymi krajami UE.

Wykłady poprowadzą światowi eksperci w dziedzinie pomocy rozwojowej. Spotkania odbędą się na 12 uniwersytetach - w Bułgarii, Estonii, Polsce, Republice Czeskiej, Rumunii i Słowenii, a także na Cyprze, Litwie, Łotwie, Malcie i Słowacji oraz na Węgrzech.

Wykłady będą nosić imię Ryszarda Kapuścińskiego, jednego z najpopularniejszych i najbardziej szanowanych dziennikarzy XX wieku.

Ryszard Kapuściński, którego książki i reportaże opisujące kraje rozwijające się przetłumaczono na dziesiątki języków, jest często nazywany “Kronikarzem Trzeciego Świata" lub też "Głosem biednych".

Celem konkursu jest wyłonienie najlepszego logotypu, który będzie znakiem rozpoznawczym cyklu "Wykłady Kapuścińskiego".

Ze względu na symboliczną funkcję, logotyp powinien być prosty w formie; powinien też:
- pokazywać partnerstwo Unia Europejska – UNDP, względnie: partnerstwo Unia Europejska – Afryka
- zawierać sformułowanie "Kapuscinski lectures"
- spełniać parametry graficzne określone w regulaminie konkursu, które umożliwią jednocześnie druk na publikacjach związanych z wykładami.

Projekty logotypów można zgłaszać do 15 października 2009.

Autor zwycięskiego projektu logo otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 500 EUR, która zostanie mu wręczona podczas obchodów Europejskich Dni Rozwoju w Sztokholmie, w dniach 22-24 października 2009 r.

Pytania dotyczące konkursu można kierować na adres: katarzyna.pszczola@ec.europa.eu

do pobrania:
Regulamin

źródło: www