8 sierpnia 2009

Zaprojektuj plakat na Dzień Europy 2010!

kategoria: plakat
nagroda: I) 2000 euro II/III) 1000 euro
termin: 30 listopada 2009 r.Zaprojektuj plakat na Dzień Europy 2010!

To starsza pani z klasą, barwną przeszłością i ambitnymi planami na przyszłość. Ale czym jest Europa dla Ciebie dzisiaj? Co konkretnie podoba Ci się w Europie i Unii Europejskiej? Jak możesz wyrazić swoje uczucia? Jeśli jesteś grafikiem bądź studiujesz grafikę, zachęcamy do pokazania Europie nieco ciepłych uczuć na plakacie z okazji Dnia Europy 2010. Liczy się kreatywność – czy potrafisz sprawić, że starsza pani rozkwitnie?

Organizatorem konkursu jest Komisja Europejska. Zwycięski plakat zostanie przetłumaczony na 23 oficjalne języki UE i rozpowszechniony we wszystkich 27 krajach Unii Europejskiej. Zwycięzca zostanie także zaproszony na ceremonię rozdania nagród, która odbędzie się w trakcie obchodów Dnia Europy. Ale to nie wszystko! Projekty zostaną ocenione przez najlepszych europejskich grafików i ekspertów ds. komunikacji – zwycięzca otrzyma nagrodę w wysokości 2 000 EUR, a zdobywcy drugiego i trzeciego miejsca dostaną po 1 000 EUR każdy.

Konkurs jest dwuetapowy:

1. Wszystkie złożone projekty zostaną ocenione przez europejskie jury, które wybierze 12 najlepszych prac.
2. Następnie, prace te zostaną opublikowane na stronie internetowej konkursu, gdzie publiczność będzie mogła głosować na swoich faworytów. Zatem jury nie będzie miało wpływu na wybór ostatecznego zwycięzcy.

!Ważne: "(...)Uczestnicy muszą mieszkać w UE i być urodzeni po 1985 r " :-/

do pobrania:
Regulamin

źródło: www