13 czerwca 2009

MPK Lublin Sp. z o.o. ogłasza po raz drugi konkurs na „Nowe logo dla MPK Lublin”

kategoria: logo
nagroda: 8500 zl
termin: 28 sierpnia 2009 r.Nadarza się po raz drugi okazja do bezpośredniego wpływu na tak spektakularny symbol miasta, jak logo miejskiego przewoźnika. MPK Lublin wspólnie z Okręgiem Lubelskim Związku Polskich Artystów Plastyków, ogłasza kolejny konkurs na nowe logo. Do 28 sierpnia br., można nadsyłać swoje propozycje. Taka forma wyboru nowego logo jest zaproszeniem do współpracy w promocji komunikacji miejskiej.

Celem konkursu jest uzyskanie oryginalnego projektu logo, charakteryzującego się wysokim poziomem artystycznym spełniającym jednocześnie rolę marketingową i informacyjną. Wyłoniony w drodze konkursu symbol firmowy stanie się oficjalną identyfikacją graficzną miejskiego przewoźnika i będzie wykorzystywany w celach popularyzatorskich, reklamowych, korespondencyjnych i identyfikacyjnych.

Konkurs ma charakter ogólnopolski i skierowany jest do osób fizycznych, a także agencji reklamowych i biur projektowych. Miejski przewoźnik liczy, że to właśnie profesjonaliści, którzy zajmują się tworzeniem systemu identyfikacji wizualnej firm, wezmą udział w konkursie. Zachęcić ma ich główna nagroda w wysokości 8500,00 zł. oraz prestiżowy charakter udziału w konkursie, gwarantujący autorowi stałe miejsce w gronie twórców, którzy mieli wpływ na powstanie symbolu firmowego miejskiego przewoźnika.

Przypominamy, że w pierwszej edycji konkursu na nowe logo, komisja konkursowa nie wyłoniła laureatów. Komisja podjęła decyzję o nie przyznawaniu nagród regulaminowych, ponieważ spośród około 200 nadesłanych prac, żadna nie zyskała uznania w opinii Jurorów.

Zapraszamy wszystkich twórców do zapoznania się z regulaminem i udziału w konkursie.

do pobrania:
Regulamin
Karta Zgłoszeniowa

źródło: www