11 czerwca 2009

Adobe Creative Search 4 Ideas – wyzwanie dla idei

kategoria: plakat, billboard, reklama prasowa
nagroda:
oprogramowanie Adobe, tablety Wacom, drukarki Epson, monitory Eizo.
termin: 16 sierpnia 2009 r.


Adobe Creative Search 4 Ideas – wyzwanie dla idei Rusza polski konkurs kreatywny Adobe

Wystartowała pierwsza edycja konkursu graficznego firmowanego przez polski oddział Adobe. Adobe Creative Search 4 Ideas, bo tak nazywa się konkurs, to wyzwanie dla wszystkich twórców grafiki, którzy chcą zmierzyć potencjał swojej wyobraźni ze społecznie użytecznym celem. Przedmiotem konkursu jest bowiem stworzenie kreacji kampanii społecznej Banków Żywności. Na zwycięzców czeka sława i moc nagród. Prace można zgłaszać na stronie www.cs4ideas.pl do końca lipca.

Tematem pierwszej edycji konkursu jest przeciwdziałanie marnowaniu żywności – obszar, którym zajmuje się partner i „beneficjent” tegorocznego konkursu, Federacja Polskich Banków Żywności. Zadanie konkursowe to stworzenie kreacji graficznej kampanii społecznej mającej uwrażliwiać na marnowanie żywności i zachęcać do zmiany negatywnych postaw w tym zakresie.

„Do udziału w konkursie zapraszamy zarówno zawodowych grafików z agencji reklamowych i interaktywnych, na co dzień zajmujących się tworzeniem przekazu reklamowego, jak i amatorów, zajmujących się grafiką hobbistycznie, którzy często potrafią zadziwić świeżym spojrzeniem. Kategorie konkursowe zostały dobrane tak, aby każdy mógł zmierzyć się z wyzwaniem.” – zachęca Klaudia Jaworska.

Na autorów najlepszych prac czeka sława – umieszczenie prac w wirtualnej galerii Adobe i publikacja w kalendarzu pokonkursowym, oraz cenne nagrody – pakiety graficzne Adobe Creative Suite 4, monitory EIZO, drukarki EPSON, tablety Wacom. Dla najlepszych twórców organizatorzy mają też zaproszenia na Warsztaty Graficzne i imprezę finałową. Do wygrania będzie też udział w warsztatach organizowanych przez Akademię Fotografii. Naprawdę jest o co walczyć. Wśród uczestników konkursu rozlosowane zostaną dodatkowo darmowe wejściówki na specjalne konkursowe warsztaty fotograficzne z Tomaszem Tomaszewskim. Przewidziane są dwie sesje warsztatowe, jeszcze w trakcie trwania konkursu, dlatego warto zgłaszać prace możliwie wcześnie.

Osobne wyróżnienia przyzna też Federacja Polskich Banków Żywności oraz publiczność Adobe Creative Serach 4 Ideas. Konkurs będzie bowiem w całości prowadzony w serwisie internetowym www.cs4ideas.pl. Zapraszamy do odwiedzania strony i wzięcia udziału w konkursie!

Partnerami Adobe Creative Search 4 Ideas jest Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, Stowarzyszenie Twórców Grafiki Użytkowej oraz Corporate Profiles Consulting, firma doradztwa marketingowego.
Patronatu medialnego konkursowi udzielili: Press, Brief, 2+3D, .PSD, ComputerArts, Max3d.pl, Interaktywnie.com, Mediarun.pl, Digart.pl, Prokreacja, VisualCommunication.


Regulamin

źródło: www